Plnění klimatizace

PLNĚNÍ KLIMATIZACE

Plnění klimatizace provádíme na počkání a bez objednání.
V roce 2018 proběhl razantní růst ceny chladiva R134a a stále roste, proto jsou ceny aktualizované dle aktuální situace na trhu.

 

Náš plně automatický přístroj odsaje staré chladivo, čímž systém zbaví mechanických nečistot i vlhkosti. Poté provedeme vakuovou zkoušku, která slouží ke kontrole těsnosti a zbavení případných zbytků vlhkosti systému. Nakonec doplníme olej, který je v systému rozptýlen v chladícím médiu a slouží k mazání kompresoru.

Délka úkonu přibližně 45-60 min.

Doplnění nebo kompletní naplnění klimatizace je základní prvek údržby. Přístroj samostatně zjistí větší netěsnosti systému a případný únik chladiva. Následně doplní chladivo R134a i olej PAG, aby byl okruh správně ošetřen a promazán.

 

Jak se starat o klimatizaci ve voze?
- Každý rok doplňte klimatizaci v našem specializovanému servisu
- Měňte kabinový filtr (od 250Kč), minimálně každý rok (ideálně jaro a podzim)
- Klimatizaci používejte pravidelně i v chladnějších měsících, i když byste jinak neměli potřebu ji spustit. Doporučuje se používat klimatizaci minimálně jednou měsíčně vždy aspoň na pár minut.
- Pokud máte pocit, že chlazení není dostatečné, tak nečekejte a vydejte se do našeho servisu, kde zajistíme doplnění klimatizace, oleje nebo následnou opravu klimatizace.
- Nečekejte až začne klimatizace zapáchat. Nechte pravidelně vyčistit klimatizaci sprejem nebo dezinfikovat ozonem (u nás se slevou při plnění klimatizace s 50% slevou - 175Kč)

Jak funguje klimatizace ve Vašem voze?

Klimatizace zajišťuje snížení teploty a vlhkosti vzduchu ve vozidle. K ochlazování dochází na výparníku klimatizace. Uvnitř výparníku se odpařuje a expanduje chladicí látka, kterou je klimatizace naplněna. Výparník proto odebírá teplo z okoního proudícího vzduchu, který tím ochlazuje. Při vyšší vlhkosti vzduchu zároveň dochází na chladném výparníku ke kondenzaci vlhkosti, a tak se snižuje vlhkost proudícího vzduchu. Ochlazený vzduch je potom veden do prostoru pro cestující.

Klimatizace je uzavřený systém naplněný chladivem R134a nebo xy1234. Autoklimatizace pracuje v náročných podmínkách. Především silné mechanické namáhání dané pohybem vozu a časté střídání teplot způsobují vysokou poruchovost a častý únik chladiva klimatizace.

 

 

Běžná velikost celkové náplně chladiva v klimatizaci osobního automobilu je obvykle v rozsahu 450 - 950g.

Pro příklad uvádíme orientační velikost náplně několika běžných typů vozidel. 

Octavia I - 750g
Octavia II - 525g
BMW X5 - 450g
VW Sharan - 750g

Objednávka