PLNĚNÍ KLIMATIZACE

Plnění auto klimatizace provádíme na počkání i bez objednání oběma chladivy tj. R134a i HFO 1234 yf


V roce 2018 proběhl razantní růst ceny chladiva R134a a stále roste, proto jsou ceny aktualizované dle aktuální situace na trhu.


Běžný servis klimatizace - 650Kč R134a

Běžný servis klimatizace - 850Kč HFO 1234 yf

- v ceně běžného servisu klimatizace je odsátí starého chladiva, recyklace, vakuování systému, doplnění oleje do systému, naplnění systému chladivem s doplněním chybějícího množství. V ceně není zahrnut spotřebovaný materiál. 


1g chladiva R134a - 3 Kč 

1g chladiva HFO 1234yf - 7,50 Kč 

- účtuje se pouze spotřebované množství chladiva nad rámec odsátého z Vašeho vozu

Olej do kompresoru 10ml - 25 Kč

Všechny ceny jsou vč. DPH.


 

Vážení zákazníci,
 
dle požadavků výrobců, kteří dodávají naší společnosti kompresory klimatizace je v montážním návodu uvedeno, že při montáži nového kompresoru je nutné vyměnit vysoušeč klimatizace, expanzní ventil a provést vypláchnutí / vyčištění klimatizačního systému.

  

Z tohoto důvodu ani nebudeme měnit samostatně pouze kompresor klimatizace, aby jsme se vyhnuli případným neoprávněným reklamacím.Náš plně utomatický přístroj odsaje staré chladivo, čímž systém zbaví mechanických nečistot i vlhkosti. Poté provedeme vakuovou zkoušku, která slouží ke kontrole těsnosti a zbavení případných zbytků vlhkosti systému. Nakonec doplníme olej, který je v systému rozptýlen v chladícím médiu a slouží k mazání kompresoru.

Délka úkonu přibližně 45-60 min.

Doplnění nebo kompletní naplnění klimatizace je základní prvek údržby. Přístroj samostatně zjistí větší netěsnosti systému a případný únik chladiva. Následně doplní chladivo R134a i olej PAG, aby byl okruh správně ošetřen a promazán.

 

Jak se starat o klimatizaci ve voze?

  1. Každý rok doplňte klimatizaci v našem specializovanému servisu
  2. Měňte kabinový filtr (od 250Kč), minimálně každý rok (ideálně jaro a podzim)
  3. Klimatizaci používejte pravidelně i v chladnějších měsících, i když byste jinak neměli potřebu ji spustit. Doporučuje se používat klimatizaci minimálně jednou měsíčně vždy aspoň na pár minut.
  4. Pokud máte pocit, že chlazení není dostatečné, tak nečekejte a vydejte se do našeho servisu, kde zajistíme doplnění klimatizace, oleje nebo následnou opravu klimatizace.
  5. Nečekejte až začne klimatizace zapáchat. Nechte pravidelně vyčistit klimatizaci sprejem nebo dezinfikovat ozonem (u nás se slevou při plnění klimatizace s 25% slevou - 300 Kč)


Jak funguje klimatizace ve Vašem voze?

Klimatizace zajišťuje snížení teploty a vlhkosti vzduchu ve vozidle. K ochlazování dochází na výparníku klimatizace. Uvnitř výparníku se odpařuje a expanduje chladicí látka, kterou je klimatizace naplněna. Výparník proto odebírá teplo z okoního proudícího vzduchu, který tím ochlazuje. Při vyšší vlhkosti vzduchu zároveň dochází na chladném výparníku ke kondenzaci vlhkosti, a tak se snižuje vlhkost proudícího vzduchu. Ochlazený vzduch je potom veden do prostoru pro cestující.

Klimatizace je uzavřený systém naplněný chladivem R134a nebo 1234yfAutoklimatizace pracuje v náročných podmínkách. Především silné mechanické namáhání dané pohybem vozu a časté střídání teplot způsobují vysokou poruchovost a častý únik chladiva klimatizace.

 

 

Běžná velikost celkové náplně chladiva v klimatizaci osobního automobilu je obvykle v rozsahu 450 - 950g.  Pro příklad uvádíme orientační velikost náplně několika běžných typů vozidel.

 

  • Octavie I - 750g
  • Octavie II - 525g
  • BMW X5 - 450g
  • VW Sharan - 750g