Montáže tažných zařízení BOSAL

Zabýváme se dodatečnou montáží tažných zařízení Bosal, Hook a další. Jsme certifikovanými odborníky na montáže tažných zařízení včetně rozvodů elektroinstalace i pro vozidla vybavená CAN BUS sběrnicí dat. Cena montáže se odvíjí od času potřebného k montáži a řídí se platným ceníkem v hodinové sazbě. Doba montáže je dle typu vozidla 4-8 hodin.

Montujeme všechny typy kulových čepů.

 

DRUHY KULOVÝCH ČEPŮ

Kulový čep upevněný dvěma šrouby. Tažné zařízení s tímto kulovým čepem je považováno za neodnímatelné a není povinnost jej demontovat z vozidla v případě, že není zapojen přívěs. V naší nabídce najdete unikátní kovaný kulový čep, který má vynikající pevnostní i estetické vlastnosti. 

 

  

Kulový čep horizontálně odnímatelný - „horizontální bajonet“. Náš bajonet je odnímatelný bez použití nářadí pouze jednoduchým stlačením páčky a následným otočením kulového čepu o 90°. Po odejmutí bajonetu je na vozidle viditelné pouzdro pod nárazníkem. Pokud je bajonet z vozidla demontován, je nutné pouzdro uzavřít plastovou krytkou. Bajonet je uzamykatelný, což brání jeho odcizení.

  

 

Kulový čep vertikálně odnímatelný – „vertikální bajonet“. Vertikální bajonet je odnímatelný bez použití nářadí. Po odejmutí bajonetu a zasunutí sklopného držáku zásuvky není zpravidla na vozidle vůbec nic viditelné. Pokud je bajonet z vozidla demontován, je nutné pouzdro uzavřít plastovou krytkou. Bajonet je uzamykatelný, což brání jeho odcizení.

 

 

DŮLEŽITÉ ZÁSADY UŽÍVÁNÍ VÝROBKU:

  • Pro mechanické montáže tažného zařízení je nutné používat spojovací materiál (šrouby, matice) s minimální pevností 8G.
  • Pod maticí je vždy pružná podložka a dále plochá podložka.
  • Po ujetí prvních 300 km s přívěsem zkontrolujte upevnění tažného zařízení na vozidle, včetně kontroly upevnění kulového čepu. Dále doporučujeme provádět kontroly pravidelně vždy po ujetí 3000 km s přívěsem.
  • Odnímatelný kulový čep tažného zařízení udržujte v čistotě a lehce namazaném stavu. Není-li připojen přívěs, chraňte pouzdro krytkou.
  • Při častém používání tažného zařízení je nutné kontrolovat průměr koule čepu ISO 50 – nesmí být na menší než 49 mm.
  • Kulový čep demontovatelný bez použití nářadí je považován za odnímatelný. Pokud není připojen přívěs, musí být odnímatelný kulový čep demontován.
  • Kulový čep upevněný pomocí šroubů je považován za neodnímatelný a není povinnost jej demontovat.

 

PŘIPEVNĚNÍ NOSIČE KOL NA TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ:

Všechna tažná zařízení z naší nabídky je možné použít pro převážení nosiče kol. Před nákupem si zkontrolujte povolené svislé zatížení uvedené u konkrétního tažného zařízení a hmotnost nosiče včetně nákladu. Obecně platí, že můžete připevnit nosič kol na odnímatelné i pevné tažné zařízení, ale přesto doporučujeme jako nejlepší variantu kulový čep pevný (upevněný pomocí šroubů). Pokud preferujete odnímatelné tažné zařízení, doporučujeme zvolit variantu vertikálně odnímatelného kulového čepu, který je odolnější proti působení bočních sil. Překročení svislého zatížení může mít za následek poškození mechanismu tažného zařízení.